10 tipů jak se zlepšit v pingpongu

Gabriela Patočková 3. 5. 2024

Být lepší? To určitě chcete! Pingpong je oblíbená hra, kterou už si zahrál asi každý z nás. Ať jste úplný začátečník či špičkový amatér, vždy je co zlepšovat. Přinášíme proto 10 rychlých tipů na zlepšení vašich pingpongových dovedností, které je dobré znát.

1. Zahřejte se

Možná to na první pohled nevypadá, ale stolní tenis patří k nejrychlejším a nejtechničtějším sportům. Před samotným tréninkem nebo zápasem se proto nezapomeňte pořádně protáhnout. Předejdete tak bolestem svalů i možným úrazům.

2. Zlepšete svoje pingpongové podání

S horní nebo dolní rotací, dlouhé rychlé - pestrost podání přináší obrovskou výhodu pro celé utkání a soupeře může variabilita vašeho servisu rozhodit hned od začátku. Je však důležité být nepředvídatelný. Čas od času změňte styl podání, aby si váš servis nemohl soupeř jednoduše „přečíst“.

3. Procvičujte úderovou techniku

Stolní tenis může být někdy hra trpělivosti. Pokud u něj zůstanete dostatečně dlouho, vaše šance na zlepšení se mnohonásobně zvýší. Procvičujte si forhendové a bekhendové údery, abyste si pohodlně poradili se všemi míčky, které k vám přiletí od soupeře z druhé strany stolu.

4. Útočte s rozumem

Být v útoku je rozhodně lepší, než se bránit. Pokušení provést rozhodující krok k získání míčku je však neustále obrovské. Zůstaňte proto v klidu ve hře a moudře si vyberte správný okamžik pro finální útok.

5. Trénujte i bez sparing partnera

Soupeře nepotřebujete, úderovou techniku můžete trénovat i sami. Pingpongové stoly KETTLER totiž umožňují po sklopení jedné hrací desky hru i pro jednoho hráče.   

6. Snažte se soupeře oklamat 

Platí to u každého sportu – pokud jste předvídatelní, bude snazší proti vám hrát. Být nepředvídatelný není zrovna jednoduché, ale když budete trénovat podání a zlepšovat úderovou techniku, máte větší šanci oklamat soupeře.

7. Naučte se číst hru protihráče

Pokuste se předvídat hru soupeře a najít jeho slabiny. Ať už je vaším protihráčem přítel, manželka nebo patnáctiletý syn, u každého se najde nějaká slabina. Snažte se ji objevit a využít ve svůj prospěch.

8. Pohyb nohou jako základ

Práce nohou je všechno. Mějte na paměti, že nohy tvoří kolem 70 % výkonu. Buďte neustále ve střehu, připraveni pohnout se dle směru za míčkem nejdříve nohama.

9. Zapojte do hry spin

Ovládněte pohyb míčku a dejte mu rotaci. Ať už udělíte míčku horní nebo boční rotaci, výsledek bude stejný. Míček na soupeřově polovině prudce odskočí a tím se protihráči zkomplikuje možnost jeho odehrání.

10. Trénujte, trénujte a trénujte

Jako u každého sportu, i u ping pongu přijde zlepšení po mnoha hodinách tréninku a praxe. Pravidelným a správným tréninkem se bude vaše výkonnost zvyšovat a postupně získáte jistotu v jednotlivých úderech.

Stolní tenis je nesezónní sport, můžete ho hrát po celý rok, ve dne i v noci, venku i uvnitř. Základním vybavením pro hru je vhodný stůl, pálka a míček o průměru 40 mm. Řadu vysoce kvalitních vnitřních i venkovních pingpongových stolů, stejně jako veškeré příslušenství, najdete na showroomech KETTLER. Přijďte si vybrat.

Sdílet článek:
Nahoru